با عادات افراد بسیار مقاوم آشنا شوید

اگر فکر میکنید افراد موفق هرگز نا امید یا دلسرد نمیشوند اشتباه می‌کنید. آنها برای رهایی و رفع این وضع راهکارهایی دارند. اگر شما نیز می‌خواهید مقاوم باشید و سختی‌های روزگار از مسیر دورتان نکند این راهکارها را به کار ببندید:

هدف‌تان را مشخص کنید

هدف‌تان را به خوبی بشناسید. هدف‌گذاری مانند جریان برق می‌ماند. بدون آن نمی دانید به کجا می‌روید. بدون مشخص کردن هدف برای برداشتن هر قدم مجبور می‌شوید زمان زیادی را برای هدف‌شناسی اختصاص دهید و این کار باعث سردرگمی و هدر رفتن زمان‌تان می‌شود.

دلیل هدف‌تان را مشخص کنید

با یادآوری مداوم دلیل هدف‌تان، انگیزه‌ی ادامه‌ی راه را به خود می‌دهید.

به خود باور داشته باشید

ممکن است در مسیر رسیدن به اهداف‌تان تنها باشید از این رو لازم است به خود و توانایی‌هایتان ایمان قلبی داشته باشید. با عبادت، معاشرت با افراد مثبت اندیش، یادآور شدن سختی‌ها و مشکلاتی که کشیده و گذرانده‌اید تا به اینجا رسیده‌اید و اینکه شکست انتخاب شما نیست بلکه اتفاق می‌افتد می‌توانید اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرید.

منعطف باشید

یکی از مهم‌ترین جوانب پیشرفت انعطاف است. اگر بتوانید به هنگام رخ‌دادن اتفاق‌های غیر منتظره با شرایط کنار آمده و بهترین راه حل را برای شرایط موجود بیابید انسان مقاومی خواهید شد.

اکهارت تولی:

«بپذیر سپس عمل کن. به نحوی شرایط پیش آمده را بپذیر که گویی انتخاب خودت بوده است. همیشه با آن کنار بیا تا اینکه مخالفت کنید.»

با افراد قوی معاشرت کنید

با افرادی معاشرت کنید که همواره در رسیدن به هدف‌تان شما را هل می‌دهند. افرادی که به شما و توانایی‌هایتان ایمان دارند و می‌دانند چه چیزی می‌تواند محرک‌تان باشد.

بر کارتان تمرکز داشته باشید

زمانی که هدفی را برای خود تعیین می‌کنید، چشم‌تان را به دیگر موقعیت‌ها ببندید. اگر مراحل هدف‌گذاری را به خوبی انجام داده باشید حتما موقعیت‌های دیگر به خوبی هدف والای‌تان نخواهند بود. پس وسوسه نشوید و بر مسیرتان باقی بمانید.

ساختار را نگه دارید

اگر برنامه‌ای برای هدف‌تان نداشته باشید اولویت‌تان اولین کاری است که توسط تلفن یا ایمیل به شما داده می‌شود. با این شرایط به سختی به هدف‌تان خواهید رسید. پس در هر شرایطی کارهایی را انجام دهید که به هدف‌تان نزدیک‌تان می‌کنند تا حواس پرتی‌هایتان کمتر شده و امور را کمتر به تعویق بیاندازید.

پیشرفت کنید

هر قدمی را که برمی‌دارید شما را به هدف‌تان نزدیک‌تر می‌کند حتی اگر این حس به شما داده نشود. فقط لازمه‌ی پیشرفت این است که برای هدف‌تان برنامه‌ریزی کرده باشید.

استراحت کنید

گستره متنوعی از هرچه که حس خوبی به شما می‌دهد یادداشت کنید و در زمان‌های استراحتی که برای خود قرار می‌دهید از آنها استفاده کنید. هر فردی به نحوی استراحت می‌کند. یکی با خواندن کتاب، دیگری با رفتن به پیست کارتینگ. این به شما ربط دارد.

آخرین راهکار این است که از غیبت و تراژدی‌ها به دور باشید. این سخنان یا اتفاقات هرگز به رسیدن به هدف تان کمکی نمی‌کنند. پس تا می‌توانید از آن‌ها اجتناب کنید.

عضویت رایگان در خبرنامه

جهت دریافت مقالات به صورت رایگان در ایمیل‌تان، فرم زیر را تکمیل نمایید.

Please wait...

متشکریم، ایمیل شما ثبت شد!

منبع: entrepreneur
ترجمه: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *